به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا و دهه فاطمیه، بسته پیشنهادی و سیر مطالعاتی شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)،4 کتاب از آثار موسسه امام هادی (ع) ارائه می گردد.

06.jpg

 

شمیم سیب بهشت

 اين مجموعه 200 صفحه‌اي، در هفت بخش به بررسي اسماء، اوصاف، القاب، کنيه­ها، فضائل و زندگي حضرت زهرا سلام الله عليها با مستندات روائي مي‌پردازد.

از ويژگي­هاي اين کتاب مي‌توان به دارا بودن تمامي زيارات حضرت زهرا سلام الله عليها همراه با ترجمه و اعراب کامل اشاره نمود.

مباحث اين كتاب بدين قرار است: بخش اول: زندگاني حضرت زهرا سلام‌الله‌عليها./ بخش دوم: مقام بلند و سروري./ بخش سوم: پاكدامني، دانش و وابستگي به پيامبر./ بخش چهارم: مسئوليت پذيري./ بخش پنجم: آزارها و شهادت./ بخش ششم:زيارت‌هاي حضرت زهرا سلام الله عليها

درضمائم کتاب، لوح حضرت زهرا عليهاالسلام با ترجمه فارسي و ليست بيش از 350 اسم، لقب و اوصاف آن حضرت که حدود 160 عدد آنها، برگرفته از زيارات و بقيه از منابع ديگر است، گردآوري شده است.

 

33.jpg

 

درحریم یاس

در اين کتاب زيارات حضرت زهرا سلام الله عليها با اعراب گذاري، ترجمه و بيان سند از معصوم و غيرمعصوم آورده شده و پس از هر زيارت به طور فشرده و دسته بندي، نکات علمي و آموزشي آن زيارت، تذکر داده شده است. در مقدمه کتاب که حدود چهل صفحه مي­باشد، به طور فشرده، مطالب جامع و سودمندي پيرامون زندگي و فضايل حضرت زهرا سلام الله عليها، از جمله دربارۀ مصحف و لوح فاطمه عليها‌السلام و نيز عصمت و شهادت حضرت از منابع شيعه و سني آمده است.

 

27.jpg

 

چشمه سار کوثر

كتاب 180 صفحه‌اي چشمه سار كوثر، حاوي سخنان و خطبه‌هاي ارزشمند دختران رسول خدا (ص) مي‌باشد. مجموع خطبه‌هاي جمع‌آوري شده در اين كتاب شش خطبه شامل موارد ذيل است:

* خطبه حضرت زهرا (س): 2خطبه (سخنان حضرت در مسجد و در بستر بيماري)

* خطبه حضرت زينب (س): 2خطبه (سخنان حضرت در كوفه و مجلس يزيد ملعون)

* خطبه حضرت ام الكثوم (س): 1خطبه (سخنان ايشان در كوفه)

* خطبه حضرت فاطمه بنت الحسين (س): 1خطبه (سخنان ايشان در كوفه)

مجموع اين خطبه‌ها همراه با اعراب گذاري و ترجمه دقيق فارسي است كه در پايان برخي خطبه‌ها ترجمه منظوم آن نيز آورده شده است.

 

31.jpg

 

سه خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها

کتاب سه خطبه حضرت زهرا سلام الله عليها در 64 صفحه شامل سخنان تاريخي آن حضرت در مقاطع مختلف حيات مبارکشان مي‌باشد.

· خطبه حضرت در مسجد (خطبه فدکيه)

· خطبه حضرت در بستر بيماري

·خطبه حضرت در دفاع از مقام ولايت

روش تحقيق اين کتاب، روش تلفيق بوده است، يعني در هر مورد، کلمات و جملات هر کدام از مصادر كه روشن‌تر و با قواعد سازگارتر بوده است، آن مورد به عنوان متن انتخاب شده و در موارد مهم و لازم، اختلاف عبارت مصادر، در پاورقي ذکر شده است.

 

 

 

دفتر مرکز پخش:

قم: خیابان توحید، کوچه 5، پلاک 31 موسسه امام هادی علیه السلام

تماس تلفنی و سفارش ارسال کتاب توسط پست با شماره تلفن: 02538825255

مراجعه به نشانی اینترنتی و سفارش کتاب: eshop.imamhadi.ir  

 

 

 

نوشتن دیدگاه

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط موسسه امام هادی علیه السلام در وب منتشر خواهد شد.
- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی