جهت مطالعه، معرفی و نشر این آثار ارزنده به مناسبت ولادت امام زمان حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف چندین اثر از آثار موسسه امام هادی علیه السلام پیرامون مهدویت معرفی می گردد.

-للمنتظر-المهدی7.png

الدعاء للمنتظر المهدي والفرج علي يديه

کتاب»الدعاء للمنتظر المهدي والفرج علي يديه« كه به عربي نگاشته شده است، شامل روايات و ادعيه‌اي است که از حضرات معصومين‌ عليهم‌السلام درخصوص حضرت امام عصر‌(عج) وارد شده است. در واقع مي‌توان گفت اين ادعيه، دليل محکم و مستندي است بر جايگاه مبارک حضرت ولي‌عصر‌(عج)، ولادت آن حضرت و ظهور حتمي آن امام، به گونه‌اي که ائمه اطهار عليهم‌السلام با بيان اين ادعيه، نشان داده‌اند که منتظر ظهور مبارک ايشان مي‌باشد.

doanodbe.png

دعاء الندبة و توثيقه من الكتاب والسنة

از جمله مسائلي كه مؤسسه امام هادي عليه‌السلام را بر اين داشت تا دست به تأليف اين كتاب شريف بزند، بي سند پنداشتن و يا نادرست انگاشتن مضامين دعا توسط برخي بود؛ در حالي كه بسياري از علما سند اين دعاي شريف را معتبر شمرده‌اند. روشن است که اين شخصيت‏هاي بزرگ و نخبگان حديث شناس، بعيد است دعاي غير معتبري را در کتاب‌هاي خود بياورند و خواندن آن را مستحب قلمداد و و به جامعه شیعی معرفي نمايند.

مؤسسه امام هادي عليه‌السلام، صرفنظر از انتساب دعا به هر يک از امامان عليهم‌السلام، بر آن بود تا اثبات نمايد كه اين دعا از اهل بيت عليهم‌السلام صادر شده است؛ لذا براي تقويت متن و رفع هر شبهه، اين تحقيق جديد را به جامعه علمي و فرهنگي عرضه نمود تا روشن گردد که اين دعاي شريف، از اهل بيت عليهم‌السلام صادر شده و مطابق با معارف و روايات ايشان مي‌باشد.

در يك جمله به راحتي مي‌توان گفت، چنين كتابي در زمينه دعاي ندبه بي‌نظير است.

جامع الزیارات 4

جامع زيارات المعصومين عليهم‌السلام  - جلد چهارم

جلد چهارم:

در اين جلد زيارات كاظمين شامل: »امام كاظم عليه‌السلام و امام جواد عليه‌السلام« عسكريين شامل: »امام هادي عليه‌السلام و امام عسكري عليه‌السلام« و نيز زيارات وجود گرامي حضرت حجت بن الحسن المهدي َارواحنا له الفداء گردآوري شده است.

09.png

موسوعه زیارات المعصومین علیهم‌السلام

اين اثر، دائرة المعارفي از زيارات معصومين عليهم‌السلام است که به زبان عربي تدوين و تأليف شده است و مي‌توان گفت که اولين فرهنگ‌نامه بزرگ زيارتي است که در آن، زيارات معصومين عليهم‌السلام با دقّتي عالمانه، از مصادر کهن و نسخ نفيس، استخراج و به شکل مناسبي تدوين شده است.

-کلمات-الامام-المهدی1.png

موسوعة كلمات الامام المهدي «عج»

موسوعة کلمات الامام المهدي(عج)، شامل کلمات اين امام بزرگوار از زمان تولد تا پس از ظهور است.

alanvar.png

منتخب الأنوار المضيئة

اين کتاب، منتخبي از کتاب الأنوار المضيئه است که از مصادر بحارالانوار مي‌باشد و در دوازده فصل و 452 صفحه، به بحث پيرامون احوال حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف مي‌پردازد و شبهات وارد شده درباره آن حضرت را پاسخ مي­دهد.

بخش پاياني كتاب به فهارس فني شامل: آيات، اسماء انبياء و معصومين عليهم‌السلام، اعلام، القاب، اماكن و... در 72 صفحه پرداخته است.

در اين كتاب از بيش از 140 منبع و مصدر اصلي استفاده شده است.

-بن-اسحاق.png

احمد بن اسحاق الثقة المرضي

در اين کتاب، زندگي‌نامه شخصيت بزرگي که چهار تن از امامان معصوم عليهم‌السلام را درک نموده به سبک رجالي جمع­‌آوري شده است. احمد بن اسحاق قمي، شخصي بوده كه امام جواد، امام هادي و امام عسكري عليهم‌السلام را درك نموده، و در كودكي به زيارت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف مشرف شده و وکيل آن حضرت نيز بوده است. در اين كتاب از اسم، نسب، پدر، منزلت اجتماعي، شخصيت وي نزد امامان معصوم عليهم‌السلام، بعضي توقيعات رسيده به وي، وفات و... سخن به ميان آمده است.

.png

البشري في ذكر من حظي برؤية الحجة الكبري

كتاب شريف »البشري في ذكر من حظي برؤية الحجة الكبري (عج)«، با استناد به متن کتاب‌هايي چون کمال‌الدين شيخ صدوق، الغيبة شيخ طوسي، اصول کافي مرحوم کليني، بحارالانوار علامه مجلسي، جنة الماواي سيد بحرالعلوم، اثبات‌ الهداة شيخ حر عاملي و برخي ديگر از کتب شيعي در موضوع مهدويت، به معرفي اسامي برخي از افرادي که به ملاقات امام مهدي ارواحنا له الفداء مشرف شده‌اند، پرداخته و جريان ملاقات آنان را با حضرت ولي عصر عليه‌السلام، به صورت اجمالي شرح داده است. مؤسسه در اين تحقيق سعي نموده، جريان ديدارها را به صورت مستند بيان کرده و بدين وسيله امکان ملاقات با ايشان در عصر غيبت را اثبات نمايد.

-بشارت.png

بشارت به دیدار حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

پیرامون كسانی كه مشرّف به دیدار حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شده اند و جمال نورانی ایشان را زیارت كرده اند، كتاب های مختلفی به زبان های گوناگون نوشته یا ترجمه شده است؛ اما این مجموعه با سبكی خاص، از بین ده ها كتاب تفسیری، حدیثی، تاریخی و...، در موسسه امام هادی علیه السلام انتخاب و تألیف شده است.

 

دفتر مرکز پخش:

قم: خیابان توحید، کوچه 5، پلاک 31 موسسه امام هادی علیه السلام

تماس تلفنی و سفارش ارسال کتاب توسط پست با شماره تلفن: 02538825255

مراجعه به نشانی اینترنتی و سفارش کتاب: www.imamhadi.ir/bookshop.html 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط موسسه امام هادی علیه السلام در وب منتشر خواهد شد.
- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی