38.jpg

کتاب شریف «الإعتقادات» شیخ صدوق (ره)، یکی از مهم ترین منابع عقاید مذهب شیعه است که توسط شیخ صدوق ابوجعفر محمد بن علی بن حسین بن بابویه قمی (م 381 ق) تألیف شده است. شیخ صدوق که از متبحرترین و بزرگترین محدثان و راویان جهان اسلام به شمار می رود، این کتاب را در نیشابور و به درخواست عده ای از توده مردم و علمای شیعه و سنی در یک مجلس املاء کرده و همه عقاید خود را بر اساس روایات وارد شده در زمینه های مختلف اعتقادی مثل توحید، نبوت، امامت، معاد، خلقت، مرگ، عوالم برین و فرشتگان، تنظیم و تدوین و تبیین کرده است.

موسسه امام هادی (ع) با افزودن احادیث مربوط به عبارات ثابت نموده که متن کتاب «اعتقادات» شیخ صدوق (ره) عین روایت است و آدرس احادیث را نیز در پاورقی آورده است. این کتاب شامل مقدمه ای ارزشمند درباره شیخ صدوق(ره)، متن تصحیح شده کتاب «اعتقادات» و چندین فهرست فنی در پایان کتاب است. تحقیق و تصحیح این کتاب در سال 1389 پایان یافت و رونمایی از این اثر پژوهشی در نمایشگاه مشکات قم به دست رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته انجام شد.

این کتاب ارزشمند که مورد تایید و تشویق مراجع عظام، پژوهشگران و محققان می باشد در چندین جشنواره مورد برنده جایزه و لوح تقدیر شده است.

چاپ سوم این کتاب مدتی است که تمام شده است و انتشارات موسسه تصمیم دارد چاپ چهارم آن تا آخر آبان ماه 1395 جهت استفاده جامعه علمی شیعه آماده و عرضه نماید.

پایان خبر

نوشتن دیدگاه

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط موسسه امام هادی علیه السلام در وب منتشر خواهد شد.
- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی