کتاب فروغ عاشورا به چاپ پنجم رسید.

_عاشورا.jpg

کتاب «فروغ عاشورا در گفتار امام سجاد عليهالسلام» شامل سه خطبۀ حضرت در کوفه، شام و مدينه، و برخي گفتگوها و احتجاجات حضرت سجاد عليه­السلام با يزيد ملعون، ابن زياد، منهال، ابراهيم بن طلحه، پير مرد شامي و ديگران در دفاع از فلسفه قيام و نهضت عاشوراي حسيني عليه‌السلام است.

متن عربي سخنان و خطبهها، اعراب گذاري و به فارسي ترجمه شده است.

در ابتداي اين كتاب، گزيدهاي از شرح حال امام سجاد عليهالسلام شامل، ولادت، اوصاف و ميراث علمي به همراه شعر معروف فرزدق شاعر در شأن حضرت آمده است.

 

 

کتاب اصحاب امام حسین علیه السلام پیرامون «شرح حال و نحوه شهادت یاران امام حسین علیه السلام» به چاپ دوم رسید

_امام_حسین.jpg

 در این کتاب سعی شده «اصحاب امام حسین علیه السلام» ، با ذکر نام و بررسی اجمالی از زندگی شخصی و مبارزاتی هر کدام از رزمندگان کربلا بر اساس حروف الفبا و کیفیت پیوستن آنها به نهضت امام حسین علیه السلام اشاره شود. همچنین سعی شده تا آماری نسبتا دقیق با ذکر مدرک از شهدای کربلا ارائه گردد.

موضوع هاشمی و غیر هاشمی بودن، کتاب را به دو بخش تقسیم کرده و 20 شهید هاشمی و 117 غیر هاشمی نام برده شد و چهار شهید دیگر در ضمن ضمائم کتاب آمده است.

این نوشتار، اثر  بانوی دانشمند مرحومه افتخارالسادات رفیعی پور علوی(1340-1388ش) است او علاوه بر تدریس در حوزه علمیه خواهران، فعالیت های پژوهشی متعددی نیز در کارنامه علمی خود دارد.

 

کتاب ديدارها و گفتگوهاي امام حسين(ع) به چاپ سوم رسید.

seid-o-shohada.jpgکتاب ديدارها و گفتگوهاي امام حسين عليه‌السلام شامل دیدارها و گفتگوهای حضرت ­امام ­حسین علیه‌­السلام در مسیر قیام با افراد موافق و مخالف: در مدینه (5 مورد)، در مکّه (8 مورد)، از مکّه تا کربلا (19 مورد)، در کربلا (6 مورد)، شب عاشورا (3 مورد)، روز عاشورا (15 مورد) و گفتگوهای دیگر سید الشهدا علیه‌السلام می­باشد.

متن سخنان حضرت در پاورقی ها به زبان عربی آمده است.

 

 

 

 

دفتر مرکز پخش:

قم: خیابان توحید، کوچه 5، پلاک 31 موسسه امام هادی علیه السلام

تماس تلفنی و سفارش ارسال کتاب توسط پست با شماره تلفن: 02538825255

مراجعه به نشانی اینترنتی و سفارش کتاب: www.imamhadi.ir  

نوشتن دیدگاه

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط موسسه امام هادی علیه السلام در وب منتشر خواهد شد.
- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی