R133-1.jpg

 صبح روز یکشنبه مورخ 21/3/96 در آستانه ماه پرفیض رمضان المبارک مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه ضمن بازدید از موسسه امام هادی علیه‌السلام، با آیت الله رفیعی پور دیدار کردند. در این دیدار حضرات حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری(مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه) و حجت الاسلام والمسلمین مشفقی پور (مدیر ارتباطات و همکاری‌های داخلی) حضور داشتند.

 

در ابتدای این بازدید، مدیر محترم موسسه ضمن خیر مقدم، و معرفی موسسه و آثارآن توضیح دادند: در سال های نخست تاسیس موسسه، ابتدا کتاب المقنع و سپس الهدایه شیخ صدوق را تحقیق و منتشر کردیم. با انتشار این دو کتاب، ثابت کردیم که «الهدایه» و «المقنع»، فقه ماثور است، یعنی دقیقا همان مبنای مرحوم آیت الله العظمی بروجردی که کتب فقهی قدما را بمنزله حدیث می دانستند و می فرمودند: این عبارات یا حدیث است یا از احادیث اقتباس شده و آن را فقه مأثور معرفی می کردند. سپس کتاب «الاعتقادات شیخ صدوق» را شروع کردیم وهمزمان کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دیگری نیز انجام می دادیم از جمله موسوعة زیارات المعصومین علیهم السلام در 7 مجلد و جامع زیارات المعصومین علیهم السلام در 6 مجلد تألیف نمودیم. جامع زیارات المعصومین علیهم السلام و چند کتاب دیگر را به چهار زبان انگلیسی، ترکی، اردو و فارسی ترجمه نموده ایم که این کارها باید در حوزه دین انجام شود و تا بحال انجام نشده بود، شما می توانید در این زمینه برای پیشبرد و معرفی این آثار موسسه را کمک کنید.

سپس مدیر محترم موسسه، به معرفی دیگر کتاب های موسسه پرداخت و توضیحاتی پیرامون کتاب «دعاء الندبه و توثیقه من الکتاب والسنه» و نیز برخی دیگر از منشورات موسسه، ارائه کرد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری(مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه) به معرفی مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه پرداخته و توضیح دادند: ما در حیطه کاری سه مأموریت را به عهده داریم: 1- بین المللی 2- ارتباطات حوزه با نهادهای داخلی 3- اطلاع رسانی و رسانه حوزه؛ که در هر سه بخش یک زمینه همکاری و تعاملی وجود دارد و آثار شما می تواند در این رسانه ها معرفی شوند. مباحث حدیثی ما هنوز مظلوم است و جای کار دارد حضرتعالی استاد هستید و باید کارهای حدیثی ادامه پیدا کند. و ما می توانیم در زمینه معرفی این کارها در هفته نامه افق حوزه به موسسه کمک کنیم.

در پایان مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه با همراهان پس از بازدید از کتابخانه و نیز مراحل مختلف پژوهش های موسسه، به همراه مدیر و برخی از محققین محترم موسسه امام هادی علیه‌السلام، عکس یادگاری گرفتند.

R133-2.jpg

 

R133-4.jpg

 

R133-3.jpg

 

R133-5.jpg

 

 

نوشتن دیدگاه

- دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط موسسه امام هادی علیه السلام در وب منتشر خواهد شد.
- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی